Wright County Conference Login Here  
Home Conference Schedules Member Schools Policies
 
CalendarRosters
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Tuesday, Sep 2, 2014
Time Event Location Details
3:00pm  Tennis:Girls Var Triangular Annandale, Orono vs. Glencoe-Silver Lake @ GSL-HS Campus (A) 
3:00pm  Tennis:Girls JV Triangular Annandale, Glencoe-Silver Lake vs. Orono @ Orono High School 
4:00pm  Soccer:Girls JV Game  (Time & Location Changed) Loyola Catholic vs. New Prague @ New Prague High School 
4:00pm  Volleyball: C Match Holy Family Catholic High School vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret 
4:15pm  Football: C Game Annandale vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
4:15pm  Football: JV Game Annandale vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
4:15pm  Football: JV Game Holy Family Catholic High School vs. Litchfield @ Litchfield High School 
4:15pm  Football: JV Game Glencoe-Silver Lake vs. Orono @ Orono High School 
4:15pm  Football: C Game Glencoe-Silver Lake vs. Orono @ Orono High School 
4:15pm  Soccer:Girls JV Game Spectrum vs. Glencoe-Silver Lake @ GSL-HS Campus (A) 
4:15pm  Soccer:Boys JV Game  (Cancelled) Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound Westonka High School 
4:15pm  Soccer:Boys MS Game Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound Westonka High School 
4:15pm  Soccer:Girls MS Game Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound Westonka High School 
4:15pm  Soccer:Boys C Game St. Peter vs. Waconia @ Waconia High School 
4:15pm  Soccer:Girls C Game New Prague vs. Waconia @ Waconia High School 
4:15pm  Soccer:Girls B-Squad Game-Doubleheader New Prague vs. Waconia @ Waconia High School 
4:15pm  Tennis:Girls MS Match Big Lake vs. Annandale @ Annandale Middle School 
4:15pm  Tennis:Girls Var Match Holy Family Catholic High School vs. Delano @ Delano High School 
4:15pm  Tennis:Girls JV Match Holy Family Catholic High School vs. Delano @ Delano High School 
4:15pm  Volleyball: 8th Game Waconia vs. Glencoe-Silver Lake @ Glencoe-Silver Lake High School 
4:15pm  Volleyball: 7th Game Waconia vs. Glencoe-Silver Lake @ Glencoe-Silver Lake High School 
4:15pm  Volleyball: 8th Game Waconia vs. Glencoe-Silver Lake @ GSL-HS Campus (A) 
4:15pm  Volleyball: 7th Game Waconia vs. Glencoe-Silver Lake @ GSL-HS Campus (A) 
4:30pm  Soccer:Girls MS Game  (Time Changed) Waconia vs. Watertown-Mayer @ Watertown-Mayer Middle School 
4:30pm  Volleyball:Girls 9A Game Rosemount vs. New Prague @ New Prague High School 
4:30pm  Volleyball:Girls 9B Game Rosemount vs. New Prague @ New Prague High School 
4:45pm  Football: JV Game  (Time Changed) Delano vs. Dassel-Cokato @ Dassel-Cokato High School 
4:45pm  Football: C Game  (Time Changed) Delano vs. Dassel-Cokato @ Dassel-Cokato High School 
4:45pm  Tennis:Girls Var Match New London-Spicer vs. Belgrade-Brooten-Elrosa @ Belgrade-Brooten-Elrosa High School 
4:45pm  Tennis:Girls JV Match  (Cancelled) Belgrade-Brooten-Elrosa vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 
5:00pm  Football: JV Game Medford vs. Mound-Westonka @ Mound-Westonka High School 
5:00pm  Football: C Game Waconia vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 
5:00pm  Football: JV Game Waconia vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 
5:00pm  Soccer:Boys JV Game Orono vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret's School 
VR game on turf - b game on si...
5:00pm  Soccer:Boys C Game Orono vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret's School 
5:00pm  Soccer:Girls Var Game Spectrum vs. Glencoe-Silver Lake @ GSL-HS Campus (A) 
5:00pm  Soccer:Boys Var Game Waconia vs. Holy Family Catholic High School @ Holy Family Catholic High School 
5:00pm  Soccer:Boys JV Game Waconia vs. Holy Family Catholic High School @ Holy Family Catholic High School 
5:00pm  Soccer:Girls JV Match Delano vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
5:00pm  Soccer:Girls JV Match  (Location Changed) Delano vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
5:00pm  Soccer:Boys Var Game Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound Westonka High School 
5:00pm  Soccer:Girls Var Game Benilde-St. Margaret's vs. Orono @ Orono High School 
5:00pm  Soccer:Girls JV Game Benilde-St. Margaret's vs. Orono @ Orono Middle School 
5:00pm  Soccer:Girls C Game Benilde-St. Margaret's vs. Orono @ Orono Middle School 
5:00pm  Volleyball: C Game Shakopee vs. Delano @ Delano High School 
Note Change - C-Team - "A" pla...
5:30pm  Soccer:Girls JV Game Holy Family Catholic High School vs. Waconia @ Waconia-Bayview Elementary 
5:30pm  Soccer:Girls JV Game  (Time Changed) Holy Family Catholic High School vs. Waconia @ Waconia-Bayview Elementary School 
5:30pm  Volleyball: JV Match Holy Family Catholic High School vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret 
5:30pm  Volleyball: JV Match Howard Lake-Waverly-Winsted vs. Dassel-Cokato @ Dassel-Cokato High School 
5:30pm  Volleyball: C Match Howard Lake-Waverly-Winsted vs. Dassel-Cokato @ Dassel-Cokato High School 
5:30pm  Volleyball:Girls JV Game Rosemount vs. New Prague @ New Prague High School 
5:30pm  Volleyball:Girls B-Squad Game Rosemount vs. New Prague @ New Prague High School 
5:30pm  Volleyball: JV Game Heritage Christian Academy vs. Orono @ Orono High School 
5:45pm  Soccer:Girls JV Game Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound-Westonka High School 
5:45pm  Volleyball: JV Game Shakopee vs. Delano @ Delano HS Field House 
5:45pm  Volleyball: JV Match Annandale vs. Rogers @ Rogers High School 
5:45pm  Volleyball: C Match Annandale vs. Rogers @ Rogers High School 
6:00pm  Soccer:Girls Var Game  (Time & Location Changed) Loyola Catholic vs. New Prague @ New Prague High School 
6:00pm  Swim and Dive:Girls Var/JV Meet Litchfield vs. St. Peter @ Saint Peter High School 
6:00pm  Volleyball: JV Match Foley vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 
6:00pm  Volleyball: C Match Foley vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 
6:00pm  Volleyball: JV Match Glencoe-Silver Lake vs. Norwood Young America @ Norwood Young America High School 
6:00pm  Volleyball: C Match Glencoe-Silver Lake vs. Norwood Young America @ Norwood Young America High School 
7:00pm  Cheerleading: B-Squad Game New Prague vs. St. Croix Lutheran @ St. Croix Lutheran High School 
7:00pm  Football: B-Squad Game New Prague vs. St. Croix Lutheran @ St. Croix Lutheran High School 
7:00pm  Soccer:Boys Var Game Orono vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret's School 
7:00pm  Soccer:Girls Var Match Delano vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
7:00pm  Soccer:Girls Var Game Rockford Area vs. Mound-Westonka @ Mound Westonka High School 
7:00pm  Soccer:Girls Var Game Holy Family Catholic High School vs. Waconia @ Waconia-Bayview Elementary 
7:00pm  Soccer:Girls Var Game Holy Family Catholic High School vs. Waconia @ Waconia-Bayview Elementary School 
7:00pm  Volleyball: Var Match Holy Family Catholic High School vs. Benilde-St. Margaret's @ Benilde-St. Margaret 
7:00pm  Volleyball: Var Match Howard Lake-Waverly-Winsted vs. Dassel-Cokato @ Dassel-Cokato High School 
7:00pm  Volleyball: Var Game Shakopee vs. Delano @ Delano HS Field House 
7:00pm  Volleyball:Girls Var Game Rosemount vs. New Prague @ New Prague High School 
7:00pm  Volleyball: Var Game Heritage Christian Academy vs. Orono @ Orono High School 
7:00pm  Volleyball: Var Match Annandale vs. Rogers @ Rogers High School 
7:15pm  Volleyball: Var Match Glencoe-Silver Lake vs. Norwood Young America @ Norwood Young America High School 
7:30pm  Volleyball: Var Match Foley vs. New London-Spicer @ New London-Spicer High School 

     


      View:   
September  2014
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
 
View Schedules:
         Help